בלוגלן‏ > ‏

Glenlivet-nadurra-series

הרבה מזקקות מתהדרות בהיותן הראשונות, הוותיקות ובעלות המסורת הארוכה ביותר. חלק גם יודעות לספק אסמכתאות לשנות היווסדן, אבל בסופו של דבר יש מזקקה אחת שרשומה בתור הראשונה בצורה חוקית בעידן המודרני של מזקקות הוויסקי, וזאת גלנליווט. כיום גלנליווט שייכת לאחד מתאגידי האלכוהול הגדולים ביותר והוא פרנו-ריקאר הצרפתי שמחזיק בעצם בבעלות על שיבס ריגאל שהם החברה המחזיקה בבעלות על גלנליווט. 
בשנים האחרונות הביקוש לוויסקי עולה ומחפשים כל הזמן לחדש וכך גם המזקקות הגדולות, היציבות וה"משעממות" חייבות לגוון על מנת לשמור על קהל לקוחותיהן. לגלנליווט במשך הרבה זמן הייתה מהדורה שנקראת נאדורה (Nàdurra). פירוש המילה היא טבעי, ותמיד זה היה וויסקי בחוזק חבית ללא סינון בקירור. הסדרה המודרנית כוללת שלושה ביטויים שהחלו את דרכם בעולם הדיוטי פרי, וכיום הוא ויסקי סידרתי. תמיד ללא הצהרת גיל, ללא סינון בקירור ומבוקבק בחוזק חבית, תמיד יהיה הבדל בין האצוות השונות מעט בטעם, צבע ואחוז אלכוהול.
נאדורה פירסט פיל - סדרה שמיושנת בחביות אלון אמריקאי שלא ישב בהם ויסקי לפני כן. מתקתק, ונילי. 

נאדורה פיטד ויסקי פיניש - הוויסקי עובר יישון בחביות שיושן בהם לפני כן ויסקי מעושן, לא הוויסקי מעושן אלא החביות ספוגות בוויסקי אחר שעושן בכבול. יש נוכחות עדינה ונעימה של כבול יחד עם מתיקות קלילה.

נאדורה אולורוסו - ויסקי שמיושן בחביות שרי אולורוסו הסמיך והמתוק. כתוצאה מזה מתקבל ויסקי עשיר, עמוק עם טעמיפ של פירות יבשים ותבליני חורף. כמובן שהוויסקי הוא פירסט פיל.

החודש, יולי 2018, מחיר שלושת הוויסקי אחיד, 49 ש"ח למנה או מסלול שכולל 3 חצאי מנות אחד מכל אחד ב-74 ש"ח.
ניתן גם לרכוש בקבוק הביתה 299 ש"ח
Comments