בלוגלן‏ > ‏

מבוא טיול בירות

נשלח 13 בדצמ׳ 2016, 11:28 על ידי Shauli Cohen


מאת: שוורץ לאון ושאולי כהן

שש שנים, שש שנים ארוכות עברו מאז החופש והטיול הכי טוב שהיה לי בחיים. אחת החוויות הטובות ביותר, הטהורות ביותר והמזככות ביותר שעברתי. מאז הספקתי להיכנס למספר מערכות יחסים טובות יותר וטובות פחות, למדתי עוד קצת, הספקתי לעבוד במגוון של עבודות שונות ומשונות ואט אט נשאבתי אל הבחירה שרק היום ברור כמה היא הייתה מובנת מאליה: בחרתי להתמסד ולהיות בעלים של בר וויסקי אמיתי בירושלים – הגלן בר.כזה שמתמחה בוויסקי משובח מסוגים שונים, כזה שנמזגות בו מלוא הכוס בירות עסיסיות, כזה שאתם רק חולמים שיהיה לכם פעם.

אל הבחירה הזו התווספו עוד כמה מאפיינים של גיל שיבה כמו אופנוע גדול יותר (V-storm 1000 שנת 2007 של סוזוקי), כרס נפוחה מעט, חשבון בנק ומנהל בנק שסוף סוף קצת מחייכים אלי כמו גם טיסה מדי שנה לארצות אירופאיות בהן מסתובבים בחוצות העיר אנשים לבושי חצאיות. אבל, חשוב תדעו שמספר דברים עדיין לא השתנו: האהבה לאופנועים, טבע, נשים, טיולים והאהבה הגדולה לכוס מלאה במשקה טוב, בין אם הוא יין משובח, וויסקי עשיר ארומות או בירה מעניינת.

אחרי ששאולי סיים ללמוד מאיפה משתין הדג הוא התברגן עוד קצת עם בת זוג רצינית והרשה לעצמו להצפין לאיזשהוא קיבוץ אי שם ליד קיסריה. בנוסף, עדיין לא ברור לי למה, הוא החליט לשבת במשרד מוכה אורות ניאון כל היום כדי לנהל חברת תרגום ותוכן לאינטרנט. נו, לפחות הוא עדיין רוכב (Freewind 650 שנת 99, גם הוא של סוזוקי).

ביום שישי אחד לפני מספר שבועות, עלינו על האופנועים ורכבנו צפונה אל מבשלת הבירה – סלרה שבקיבוץ גינגר, שם מתקיים בכל יום שישי טקס אכילת נתחי בשר מעושנים ושתיית בירות מהמבחר של המבשלה עד אבדן כושר עבודה. שם נפל האסימון.

הפעם אנו הולכים לעשות טיול מבשלות בירה ואופנועים חוצה ישראל. דווקא עכשיו, בגלל הפריחה של מבשלות הבוטיק שיש לנו בארץ. דווקא עכשיו, בגלל שעוד רגע מגיע חג הפסח וכמעט כל המבשלות סוגרות את הבסטה ויוצאות לחופשה. דווקא עכשיו, בגלל שלפני שש שנים לא היתה לנו כרס בירה שצריך לטפח.

אבל אין טיול כזה בלי אילוצים ומכיוון ששאולי מתכנן את האקזיט של החברה גם בימים אלה אז הוא יצטרף רק ליום השני במסע. מוזמנים להצטרף ליום הראשון, השלישי והרביעי רק בעלי אופנועים ולא בעלי קיבה רגיזה. המסע מתוכנן לצאת ביום א 1/4/2012 'ולהסתיים ביום רביעי 4/4/2012. מטרתו, סקירת מבשלות בירה בארץ לפי חלוקה על פי אזורים, והכרת הבירות המובילות ו/או המעניינות שלהם. הנסיעה תתבסס אך ורק על אופנועים. הלינה והארוחות בתנאי שטח.

המסלול:

יום א' – דרום ומרכז הארץ

מבשלת ISIS

מבשלת נגב

מבשלת אחוזת בית

מבשלת ג'יימס

מבשלת הגמל המרקד (Dancing Camel)

יום ב' – השרון והגליל

מבשלת הדובים

מבשלת אלכסנדר

מבשלת פאבו

מבשלת מלכה

מבשלת ליבירה

יום ג' – הגליל והגולן

מבשלת הגליל

יקב אל רום

מבשלת הגולן

מבשלת סלארה

יום ד' – ירושלים

מבשלת הרצל

מבשלת שפירא

מבשלת רונן ומבשלת עמק האלה (שגרות יחד)

מבשלת אביר האלה

וזו לא הרשימה הסופית, יתכן ונבקר במבשלות נוספות…

אתם מוזמנים להגיב, לקנא ולעקוב אחרי המסע שלנו בעמוד הפייסבוק שלנו. יהיה אלכוהולי מתמיד.

את רישומי המסע תוכלו למצוא באתר הגלן בר, באתר מוטו ובאתר הבירה Beers
Comments