בלוגלן‏ > ‏

יין ישראלי ואומנות אחזקת האופנוע – מבוא

נשלח 13 בדצמ׳ 2016, 11:29 על ידי Shauli Cohen3 years ago
1


מאת: שוורץ לאון ושאולי כהן

אפתח בהמלצה: אתם יכולים, אבל אני ממש לא ממליץ לקרוא את השורות הבאות תוך כדי "ווילי" (הרמת גלגל) באופנוע ושתיית וויסקי בו זמנית. מסתבר שלי ולשאולי, חברי מהלימודים, יש כמה שריטות משותפות: אופנועים, טיולים, אלכוהול ו… כמה עוד אפשר להיות מקוריים, גם בנות. אבל עם כל הכבוד לטבע, לטיפה המרה ולבנות המין היפה, האופנועים תמיד ישארו השריטה הכי עמוקה של שנינו.

הכל התחיל בתקופה הנכונה. שנינו רווקים שגרים לבד. אני בדיוק סיימתי תואר במזרחנות ושאולי התחיל ללמוד באיזה חור על שפת הים שבודק מאיפה משתין הדג. בסביבות חודש ספטמבר, חודש אחרי ששאולי קנה ER 5 97' (לי יש EN 500 שנת 95), החלטנו להוציא את האופנועים ליומיים לכינרת, הנסיעה לשם היא מנהג קבוע אצלי, וזו הייתה גם הזדמנות טובה לחגוג את קניית האופנוע של שאולי (וגם לפתח קצת את היחסים עם שלי). העמסנו אוהל, שקי שינה, פק"ל קפה וחכה. אחרי יום דיג ארוך שבו קופסת טונה הייתה הדבר הכי קרוב לדגים ששאולי העלה בחכה (אני בחיים לא אשכח לו את זה), יצאנו להטביע את יגוננו בפאב של קיבוץ כינרת ושם עלה לנו רעיון שחלקו היה גם תוצר של אדי האלכוהול באוויר: היינו כבר בצפון וגם ככה רצינו לעלות לרמה, אז חשבנו שאולי כדאי גם לבקר ביקב או שניים. וכך היה. ביקרנו בשלושה יקבים וסיימנו את היום עם שני ארגזי יין במושב האחורי.

אחרי שחזרנו, שאולי התמסר ללימודי הדגים שלו, ואני המשכתי בעיקר לעבוד בלי מנוחה. בכל פעם שנפגשנו היינו מדברים על שלושה נושאים בלבד: 1. סקס 2. סקס עם נשים 3. מתי שוב עולים על האופנוע ונוסעים לטייל.
בשלב מסוים עלה רעיון לקחת את האופנועים למצרים בפסח, לחרוש את המדבר ולשחזר את קריעת ים סוף. שאולי התחיל לבדוק את הנושא, ובהתחלה היה נראה שזה הולך לקרות, ואפילו מצאנו אנשים שעשו את המסע הזה. לצערנו הרב התכנון התפוצץ די מהר בגלל בעיות תקציב, ובינתיים שמנו את הטיול הזה בהקפאה עד שנמציא את הכסף. מהניסיון שלי, הקפאה כזו היא עניין של שנתיים לפחות. באסה.אבל השביזות התחלפה במהרה לתכנון חדש, בעיקר בגלל הצורך שלנו בטיול כדי לנקות קצת את הראש ולמלא קצת מצברים. יום אחד הייתי בדרך לאיזה יקב במרכז הארץ עם חבר טוב שהוא יינן ידוע. הסתכלתי על הכביש וראיתי שהוא אחלה כביש לרכיבה, פשוט כביש שדורש להיקרע ע"י צמד צמיגים. האסימון נפל, יש לנו ארץ מדהימה עם יין טוב, ואפשר לעשות אחלה טיול בלי לשלם מס מעבר או בקשיש לאיזה חייל מצרי, אלא פשוט לחרוש את יקבי הארץ בכמה ימים של יין באזורים שונים בארץ.

העליתי את הרעיון בפני הקבינט הכלכלי המצומצם שלנו, שכלל אותי, את שאולי, ובקבוק של וויסקי פשוט,זול וטוב. שאולי והבקבוק אהבו את ההברקה ומאז אני מתכנן את המרתון הזה. תוך כדי בניית מערך תקיפת היקבים שלנו, חשבתי שאולי מתבשל לו טיול שייזכר לתקופה ארוכה, טיול של חברים טובים, יין, והכי חשוב: אופנועים.
טיול ששווה שעוד אנשים יקראו עליו. לכו תדעו…

לרעיון הצטרף חבר שלישי משותף, אשר גם חלק איתנו את תקופת המעונות העליזה בירושלים, ושמו הוא זמי, שגם גילה את הטיפה המרה קצת בזכותנו מה שאומר שאולי החברות הזו לא הכי בריאה?…., נו מילא… -זמי בשעה טובה גם כן החליט לעבור לדו"ג אמיתי וקנה KLE 500.

המסע מתוכנן לצאת ביום א' 9/4/2006 ולהסתיים ביום רביעי 12/4/2006 (ערב חג פסח). מטרתו, סקירת יקבים בארץ לפי חלוקה על פי אזורים, והכרת היינות המובילים ו/או המעניינים שלהם. הנסיעה תתבסס אך ורק על אופנועים, – הלינה והארוחות בתנאי שטח.המסלול:

יום א'- מרכז ושפלה

יציאה מצומת חולדה

יקב שורק, מושב טל שחר

יקב רקנטי, עמק חפר

יקב ססלוב, קיבוץ אייל

יקב אלכסנדר, בית יצחק

יקבי כרמל, זיכרון יעקב

יום ב' – גליל וגולן

יקב טוליפ, כפר תקווה

יקב הרי גליל, קיבוץ יראון

יקב בזלת הגולן

יקב שאטו גולן, מושב אליעד
יקב תבור, כפר תבור

יום ג – איזור ירושלים

יקב פלם, צומת אשתאול

יקב עמק האלה, נתיב הל"ה

יקב סוסון ים, מושב בר גיורא

יקב גוש עציון, צומת גוש עציון

יום ד – נגב

שדה בוקר, קיבוץ שדה בוקר

קדש ברנע, ליד הגבול עם מצרים

…וזו לא הרשימה הסופית, יתכן ועוד נבקר ביקבים נוספים…

את רשמנו מהמסע נביא בהמשך.

נשמח לקבל ביקורות/הצעות בוול בפייסבוק

או במייל g@glen.co.il
Comments